Vše skladem a odeslání ihned, dopravné 65 Kč do 7000 Balíkoven a Alza boxů

BĚŽNÁ KOSMETIKA - velké zdravotní riziko

 

Podráždění pokožky, její předčasné stárnutí nebo původ rakoviny často způsobuje kosmetika, kterou běžně používáme. Tuto kosmetiku vyrábějí známé velké firmy, kterým důvěřujeme a předpokládáme, že její účinky budou působit na naše tělo blahodárně.

Běžná kosmetika obsahuje konzervační látky jako jsou parabeny, formaldehydy, syntetická barviva a jiné škodlivé látky. Takovéto složky se používají při výrobě konvenční kosmetiky. Způsobují alergie a jsou podezřelé z toho, že přispívají ke vzniku rakoviny. Olejové a voskové složky pokrývající pokožku neprodyšným filmem jsou nahrazované chemickou kosmetikou, která obsahuje parafíny škodlivé pro játra a ledviny.

Další výraznou složkou v krémech je voda, ta vysušuje pokožku, ač si myslíme, že ji jejich používáním vyživujeme. Používáním této kosmetiky tedy svému tělu naopak ubližujeme. Látky těchto výrobků se dostávají po použití přímo do krve a odborníci dokonce tvrdí, že by bylo pro tělo zdravější tyto škodliviny sníst (když spolknete rtěnku, enzymy ve slinách a žaludku ji rozloží, ale když se však chemikálie dostanou přímo do krevního oběhu, tam už před nimi není ochrany).

Škodliviny se vyskytují v krémech, šampónech, mýdlech, barvách na vlasy, dekorativní kosmetice a dalších produktech, včetně těch pro děti.

Mnoho kosmetických firem prezentuje své výrobky jako přírodní, přitom obsahují konzervanty a jiné škodliviny.

Pleť každé ženy absorbuje skoro 2,5 kg chemikálií ročně. Některé jsou původci rakoviny, další zase dráždí kůži a způsobují její předčasné stárnutí.

Odborníci varují, že každodenní užívání kosmetiky může vést k nenávratným změnám pleti. Složky jednotlivých přípravků vyžadují podrobné testy, nestačí jen věřit, že jsou neškodné.

Alternativou je kontrolovaná přírodní kosmetika Lavera, která používá suroviny z rostlin, neobsahuje žádné parfémy, silikony, parafíny ani jiné ropné produkty. Je šetrná k lidské pokožce, má výborné uzdravovací schopnosti a je dobře snášena. Sortiment Lavery je široký a to včetně pánské i dekorativní kosmetiky.

Porovnání složení konvenční a kontrolované přírodní kosmetiky

Olejové a voskové složky

Konvenční kosmetika používá:
Převážně levné minerální oleje a vosky z ropného průmyslu: ropné produkty, parafíny, silikony. Suroviny z ropy jsou levnou náhražkou kvalitních rostlinných olejů a tuků.
O parafínech je známo, že se mohou usazovat v játrech, ledvinách a lymfatických uzlinách. Ropné produkty pokrývají pokožku neprodyšným filmem, který brání přirozeným kožním procesům a dýchání kůže.
Kosmetika lavera používá:
Čisté rostlinné oleje z kontrolovaného ekologického zemědělství, např. jojobový, mandlový, sójový či avokádový olej. Rostlinné vosky, např. včelí, karnaubský nebo kandelila vosk. Všechny oleje a vosky odpovídají směrnicím pro kontrolovanou přírodní kosmetiku (BDIH).

Podíl vody v produktech

Konvenční kosmetika používá:
Vysoký podíl vody pro zachování nízkých výrobních nákladů. Příliš vysoký obsah vody v krémech neposkytuje pokožce dostatečnou péči a vede k jejímu nadměrnému vysoušení. Jedině vyvážený podíl vody a oleje zaručuje přirozenou rovnováhu pokožky.
Kosmetika lavera používá:
Vodno-alkoholické rostlinné esence, extrahované demineralizovanou vodou a přírodním alkoholem. Rostlinné výtažky až z 95 % pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství, např. z růže, měsíčku, levandule či meduňky.

Emulgátory (suroviny, které spojují vodu a olej v produktu)

Konvenční kosmetika používá:
Obvykle syntetické polyethylenglykoly - PEG deriváty, které změkčují pokožku a činí ji tak propustnější pro další škodlivé látky ve výrobku. PEG deriváty bývají často znečištěny dioxiny a ethylen oxidem, které jsou rakovinotvorné a poškozují dědičné geny.
Kosmetika lavera používá:
 • Pro výživné emulze typu voda v oleji (např. Ochranný krém z řady basis sensitiv) používá lavera emulgátory na bázi rostlinného glycerinu a přírodních mastných kyselin (např. z kokosového oleje). U některých speciálních emulzí využívá lavera příznivých vlastností lanolinu. Tyto jemné emulgátory jsou doporučeny přísnými regulemi pro kontrolovanou přírodní kosmetiku (BDIH).
 • Lehké emulze typu olej ve vodě (např. hydratační krémy z řady Faces) jsou vyráběny zcela bez emulgátorů, což umožňuje inovativní výrobní postup na bázi přírodního lecitinu. Tento postup a jemný lecitin odpovídá regulím pro kontrolovanou přírodní kosmetiku. Výrobky lavera jsou zcela bez syntetických a kůži škodlivých emulgátorů.

Vonné a aromatické látky

Konvenční kosmetika používá:
 • Syntetické vonné směsi často s podílem zdraví škodlivých mošusových sloučenin
 • Chemická ochucovací aromata např. u rtěnek
 • Přírodně identická ochucovadla
Polycyklické mošusové sloučeniny (syntetická obdoba pižma), jsou levné umělé vonné látky, které se hromadí v tukové tkáni a v mateřském mléku. U citlivé kůže často způsobují alergie a jsou v podezření, že mohou způsobovat rakovinu.
Jako rozpouštědla v parfémových směsích (nebo k denaturaci alkoholu) se často používají ftaláty, které způsobují poruchy rozmnožovacího a hormonálního systému, poruchy ledvin a jater, kde se také hromadí.
Kosmetika lavera používá:
 • Směsi čistých éterických olejů pro přirozenou vůni
 • Přírodní aromata, např. z pravé vanilky k ochucení rtěnek
 • Rostlinné ovocné a mátové aroma u zubních past

Konzervační látky

Konvenční kosmetika používá:
Ropné produkty - parabeny, formaldehydy a jejich deriváty, které navíc obsahují zdraví škodlivé halogenorganické sloučeniny. Formaldehydy a jejich deriváty také způsobují alergie a jsou v podezření, že přispívají ke vzniku rakoviny.
Halogenorganické sloučeniny jsou látky, které obsahují jód, bróm nebo chlór.
Mnohé způsobují alergické reakce nebo rakovinu. Téměř žádná není v přírodě odbouratelná.
Kosmetika lavera používá:
Přirozené konzervační metody, které se dají shrnout do sedmi rozhodujících faktorů:
 1. Přírodní nedenaturovaný alkohol ve velmi malém množství pro přirozenou stabilizaci produktu.
 2. Koncentrované nezředěné suroviny. Např: tenzidy jsou použity v optimální koncentraci, čímž je vznik bakterií téměř na 100% vyloučen.
 3. Optimální lehce kyselá pH-hodnota produktů zabraňuje růstu bakterií.
 4. Kombinace éterických olejů stabilizuje receptury.
 5. Výrobní prostory podle farmaceutických standardů zaručují sterilní výrobní prostředí.
 6. Plnění výrobků v atmosféře dusíku zamezuje vstupu kyslíku. Tak je znemožněno množení plísní a kvasinek.
 7. Přirozené konzervační látky, jako je např. mořská sůl v zubní pastě nebo rostlinné bylinné výtažky chrání před růstem bakterií.

Barviva

Konvenční kosmetika používá:
Syntetická barviva často s podílem anilinu, který je v podezření, že způsobuje rakovinu.
Kosmetika lavera používá:
 • barevné pigmenty z minerálů
 • zemní pigmenty (oxid železitý)
 • karmín
 • rostlinné výtažky (např. chlorofyl nebo extrakt z červené řepy)

Účinné látky

Konvenční kosmetika používá:
Syntetické účinné látky, např. syntetický glycerin. Tyto látky mají často alergizující vliv na pokožku.
Kosmetika lavera používá:
 • rostlinné výtažky z kontrolovaného ekologického zemědělství (např. měsíček, vilín)
 • inovativní přírodní účinné látky (např. ceramidy, lipozomy, BIO kyselina hyaluronová)
 • přirozené hydratační faktory (např. rostlinný glycerin, kyselina mléčná)

Ochranné UV filtry

Konvenční kosmetika používá:
Syntetické UV filtry často obsahují zdraví škodlivý oxybenzon, který je v podezření, že působí hormonálně. Navíc syntetické filtry pronikají skrz kůži a ukládají se v těle. Byly nalezeny dokonce v mateřském mléce.
Nezřídka jsou silně alergizující, jedním z příznaků bývá tzv. „Malorka akné".
Kosmetika lavera používá:
Čistě přírodní minerální pigmenty (oxid titaničitý), které odráží sluneční paprsky a nevstřebávají se do kůže.

Balení

Konvenční kosmetika používá:
Často pro životní prostředí škodlivé PVC, PVDC a chlorované umělé hmoty, které zatěžují životní prostředí při výrobě a likvidaci odpadu.
Kosmetika lavera používá:
K životnímu prostředí ohleduplné umělé hmoty, hliník a recyklovatelný karton.

PRODUKTY ZAKOUPÍTE ZDE.

contents ©2023 Vitamina.cz | Standa-David.com